Żwirek żwirkowi nie równy…?

Na polskim rynku jaki i zagranicznym jest klika rodzajów żwirków. Najpopularniejsze żwirki to : silikonowe, drewniane i bentonitowe.

 Bardzo cenimy sobie opinie naszych klientów jak również innych ludzi, dlatego chcielibyśmy skupić się na żwirku drewnianym a przede wszystkim na jego właściwościach. Postanowiliśmy zebrać wszystkie informacje i podzielić się z nimi z Państwem.

Jaki powinien być prawdziwy żwirek?

- chłonny

- łatwy w użytkowaniu

- wydajny

To główne cechy, które przeważają przy wyborze danego żwirku ale…

Po pierwsze na co należy zwrócić uwagę to opakowanie. Przede wszystkim czy wygodne jest w transporcie – warunek konieczny, po drugie rodzaj opakowania – czasami płacimy bardzo dużo za opakowanie a liczy się przecież produkt. Ładne opakowanie to nie wszystko, dla nas ważniejsze jest to co jest w środku.

Zapach to kolejna cecha na jaką należy zwrócić uwagę, musi być naturalny (zapach lasu, drzewa). Czasami słyszymy zapytania czy na nasz żwirek pachnie olejem i tu… nagle ogromne zaskoczenie bo produkt jest dla zwierząt. Jeśli żwirek pachnie olejem albo ma chemiczny zapach to na pewno nie został wyprodukowany z odpowiedniej trociny i nie koniecznie z przeznaczeniem dla zwierząt.

Wydajność i użycie żwirku: wsypujemy cienką warstwę do kuwety. Wyciąganie „grubszych” kocich produktów nie ma większego problemu. Jeśli chodzi o mocz pozostawiony przez kota – jest go dobrze widać ponieważ wałeczki rozpadają się po wpływem wilgoci i możemy go punktowo usunąć. Wszystko można wrzucić potem do toalety, co daje duży komfort. Dosypujemy tylko niewielką ilość tylko w te wcześniej zabrudzone miejsca, w ten sposób oszczędzamy żwirek.

Kategorie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *