20sty/18

Żwirek dla kota żwirkowi nie równy…?

Żwirek żwirkowi nie równy…?

Na polskim rynku jaki i zagranicznym jest klika rodzajów żwirków. Najpopularniejsze żwirki to : silikonowe, drewniane i bentonitowe.

 Bardzo cenimy sobie opinie naszych klientów jak również innych ludzi, dlatego chcielibyśmy skupić się na żwirku drewnianym a przede wszystkim na jego właściwościach. Postanowiliśmy zebrać wszystkie informacje i podzielić się z nimi z Państwem.

Jaki powinien być prawdziwy żwirek?

- chłonny

- łatwy w użytkowaniu

- wydajny

To główne cechy, które przeważają przy wyborze danego żwirku ale…

Po pierwsze na co należy zwrócić uwagę to opakowanie. Przede wszystkim czy wygodne jest w transporcie – warunek konieczny, po drugie rodzaj opakowania – czasami płacimy bardzo dużo za opakowanie a liczy się przecież produkt. Ładne opakowanie to nie wszystko, dla nas ważniejsze jest to co jest w środku.

Zapach to kolejna cecha na jaką należy zwrócić uwagę, musi być naturalny (zapach lasu, drzewa). Czasami słyszymy zapytania czy na nasz żwirek pachnie olejem i tu… nagle ogromne zaskoczenie bo produkt jest dla zwierząt. Jeśli żwirek pachnie olejem albo ma chemiczny zapach to na pewno nie został wyprodukowany z odpowiedniej trociny i nie koniecznie z przeznaczeniem dla zwierząt.

Wydajność i użycie żwirku: wsypujemy cienką warstwę do kuwety. Wyciąganie „grubszych” kocich produktów nie ma większego problemu. Jeśli chodzi o mocz pozostawiony przez kota – jest go dobrze widać ponieważ wałeczki rozpadają się po wpływem wilgoci i możemy go punktowo usunąć. Wszystko można wrzucić potem do toalety, co daje duży komfort. Dosypujemy tylko niewielką ilość tylko w te wcześniej zabrudzone miejsca, w ten sposób oszczędzamy żwirek.

Kategorie

02lut/14
wszystko do boksu

Ściółka dla koni, czyli czym ścielić w boksie?

Ściółka dla koni w postaci trocin to coraz częściej używane podłoże w stajni. Bardzo istotną kwestią jest odpylenie. Luźne wióry kupowane ze tartaków są z reguły odpadem, są mocno zakurzone, tworząc warstwę pyłu na wszystkim. Aby uniknąć problemów z układem oddechowym koni dobrze jest zakupić trociny specjalnie do tego przygotowane, odpylone oraz poddane obróbce termicznej, dzięki temu nie zawierają one pleśni, grzybów oraz drobnoustrojów.  Ściółka trocinowa dla koni nie jest tylko przeznaczona dla koni chorych. Tego rodzaju podłoże jest bardzo chłonne, bardzo dobrze sprawdza się w szybkim czyszczeniu stajni, należy do tego dodać iż, koń nie podjada ściółki więc nie tyje a przechowywanie oraz użytkowanie jest wygodniejsze, ponieważ ściółka pakowana jest w baloty, które są zabezpieczone przed wilgocią, nie zajmują dużo miejsca a waga 1 balotu nie przekracza 25 kg.

15sty/14

Domowy koci Raj

Kot Jest częścią naszego życia, naszej rodziny czy społeczności ale to wciąż indywidualista. Kot jest czasami dyskretny, niegrzeczny, lubi się bawić, szuka naszej uwagi. Gada nieprzerwanie a za małą krótka chwilę odejdzie w siną dal i zostawi nas w spokoju ale nie jest w pełni towarzyszem naszego życia. Kochamy tą indywidualność dlatego podjęliśmy się produkcji mebli dla kotów. Nasze meble to niebanalny raj dla kotów, gdzie mogą one się wybiegać, wyskakać i oczywiście pobawić ale to również azyl, miejsce wypoczynku, obserwatorium.

Zapraszamy serdecznie do naszej podstrony meble dla kotów, tam znajdziecie Państwo informacje dotyczące naszego asortymentów, kolorów oraz liczne zdjęcia.